Kanzi Apple Standard — 1kg

As of 29 Sept 2026, Kanzi Apple Standard 1kg is cheapest at Aldi at $6.99 ($6.99/1 kg) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $0.86 at Woolworths (28 July); highest: $8.50 — currently $6.99 at Aldi. Tracked since May 2026.

Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$0.50/100g
Average
$0.59/100g
Highest
$0.75/100g
Lowest ever
$0.50/100g · May '26
Highest ever
$0.85/100g · Jul '26
Trend
Up 40%
18% above average

146 prices recorded · 19 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

WoolworthsIn stock
31 May
$5.90$0.59/100g
Woolworths · 1kg
AldiIn stock
29 Sept
$6.99$0.70/100gBest
Kanzi · 1kg
AldiIn stock
29 Sept
$7.49$0.75/100g
Aldi · approx. 0.175kg per piece
WoolworthsIn stock
14 June
$7.90$0.79/100g
Woolworths · 1kg
WoolworthsIn stock
29 Sept
$8.50$0.85/100g
Woolworths · 1kg
WoolworthsIn stock
31 May
$1.03$1.03/1 ea
Woolworths · each
WoolworthsIn stock
29 Sept
$1.49$1.49/1 ea
Woolworths · each
Harris FarmIn stock
29 Sept
$1.54$1.54/1 ea
Each
WoolworthsIn stock
13 June
$1.56$1.56/1 ea
Woolworths · each

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Kanzi Apple Standard 1kg cheapest?
Aldi has the lowest price at $6.99 ($6.99/1 kg).
What is the unit price of Kanzi Apple Standard 1kg?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $0.70/100g.
What is the lowest price ever for Kanzi Apple Standard 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kanzi Apple Standard 1kg is $0.86 at Woolworths (28 July), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $6.99 at Aldi.