Southern Bliss Apples Standard — 1kg
As of 1 Oct 2026, Southern Bliss Apples Standard 1kg is cheapest at Woolworths at $9.50 ($9.50/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.21 at Woolworths (30 Sept); highest: $9.50 — currently $9.50 at Woolworths. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.30/100g
- Average
- $0.56/100g
- Highest
- $0.79/100g
302 prices recorded · 96 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 5 pack | $3.90 | $0.78/1 eaBest | In stock | 1 Oct | |
| — | each | $1.21 | $1.21/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| — | Each | $3.14 | $3.14/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 5 pack | $4.50 | $0.90/1 ea | In stock | 11 Mayout of date · not compared | |
| — | Standard | $2.99 | $0.30/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1kg | $4.90–$6.90 | $0.49/100g–$0.69/100g | In stock | 1 Oct | |
| Southern Bliss Apples | 1kg | $9.50 | $0.95/100g | In stock | 1 Oct | |
| Coles | 1kg | $7.90 | $0.79/100g | In stock | 14 Juneout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
Spudshed
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Southern Bliss Apples Standard 1kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $9.50 ($9.50/1 kg).
- What is the unit price of Southern Bliss Apples Standard 1kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.95/100g.
- What is the lowest price ever for Southern Bliss Apples Standard 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Southern Bliss Apples Standard 1kg is $1.21 at Woolworths (30 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $9.50 at Woolworths.




