Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Standard Each is cheapest at Harris Farm at $3.14 ($3.14/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.21 at Woolworths (23 Sept); highest: $7.90 — currently $3.14 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.30/100g
- Average
- $0.56/100g
- Highest
- $0.79/100g
311 prices recorded · 87 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 5 pack | $3.90 | $0.78/1 eaBest | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 5 pack | $4.50 | $0.90/1 ea | In stock | 11 May | |
| — | each | $1.21 | $1.21/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $3.14 | $3.14/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Standard | $2.99 | $0.30/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1kg | $5.50–$7.90 | $0.55/100g–$0.79/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 1kg | $7.90 | $0.79/100g | In stock | 14 June |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
Spudshed
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Standard Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $3.14 ($3.14/1 ea).
- What is the unit price of Standard Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $3.14/1 ea.
- What is the lowest price ever for Standard Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Standard Each is $1.21 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $3.14 at Harris Farm.



