Schweppes Lemonade — 4 pack
As of 1 Oct 2026, Schweppes Lemonade 4 pack is cheapest at IGA at $8.80 in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.70 at IGA (1 Oct); highest: $43.45 — currently $8.80 at IGA. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.15/100ml
- Average
- $0.15/100ml
- Highest
- $0.15/100ml
IGA · 2LNow$0.15/100mlAll-time low
IGA · 1.1LNow$0.33/100ml
IGA · 375mlNow$0.72/100ml
IGA · 600mlNow$0.77/100ml
5 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Schweppes | 2L | $3.00 | $0.15/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 1.1L | $3.65 | $0.33/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 375ml | $2.70 | $0.72/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 600ml | $4.60 | $0.77/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 4 pack | $8.80 | — | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 24 pack | $43.45 | — | In stock | 1 Oct | |
| Schweppes | 6 pack | $10.00 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Schweppes Lemonade 4 pack cheapest?
- IGA has the lowest price at $8.80.
- What is the lowest price ever for Schweppes Lemonade 4 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Schweppes Lemonade 4 pack is $2.70 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.80 at IGA.



