Coles Ultra Gel Drain Cleaner — 1L

As of 2 Oct 2026, Coles Ultra Gel Drain Cleaner 1L is cheapest at Coles at $8.00 ($0.80/100 ml) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $8.00 at Coles (2 Oct); highest: $8.00 — currently $8.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$8.00
Average
$8.00
Highest
$8.00
Lowest ever
$8.00 · Oct '26
Highest ever
$8.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Coles Ultra

    Coles UltraCheapest

    Coles Ultra Gel Drain Cleaner · 1L

    $0.80/100ml$8.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Coles Ultra

    Coles UltraCheapest

    Coles Ultra Gel Drain Cleaner · 1L

    $0.80/100ml$8.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles Ultra

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Ultra Gel Drain Cleaner 1L cheapest?
Coles has the lowest price at $8.00 ($0.80/100 ml).
What is the unit price of Coles Ultra Gel Drain Cleaner 1L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.80/100ml.
What is the lowest price ever for Coles Ultra Gel Drain Cleaner 1L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Ultra Gel Drain Cleaner 1L is $8.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.00 at Coles.

Categories