Twisties Cheese — 152g
As of 2 Oct 2026, Twisties Cheese 152g is cheapest at IGA at $4.95 ($3.26/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.98 at IGA (1 Oct); highest: $6.40 — currently $4.95 at IGA. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.48/100g
- Average
- $1.48/100g
- Highest
- $1.55/100g
Aldi · 270gNow$1.55/100g
Coles · 270gNow$1.57/100g
Woolworths · 270gNow$1.57/100g
IGA · 90gNow$2.20/100g
Woolworths · 19 gx8 packNow$2.96/100g
Coles · 19 gx8 packLast seen 2 Sept$3.95/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
198 prices recorded · 13 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Twisties | 270g | $4.19 | $1.55/100g | In stock | 2 Oct | |
| Twisties | 270g | $4.25 | $1.57/100g | In stock | 2 Oct | |
| Twisties | 270g | $4.25 | $1.57/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Twisties | 90g | $1.98 | $2.20/100g | In stock | 1 Oct | |
| Twisties | 270g | $6.40 | $2.37/100g | In stock | 1 Oct | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $4.50 | $2.96/100g | In stock | 2 Oct | |
| Twisties | 152g | $4.95 | $3.26/100g | In stock | 1 Oct | |
| Twisties | 45g | $2.55 | $5.67/100g | In stock | 1 Oct | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $6.00 | $3.95/100g | In stock | 1 Septout of date · not compared | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $6.00 | $3.95/100g | In stock | 31 Mayout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi
Coles
IGA
Woolworths- 1

TwistiesBest
AldiCheese · 270g$1.55/100g$4.19
WoolworthsCheese · 270g$1.57/100g$4.25
ColesCheese · 270g$1.57/100g$4.25
IGACheese · #842703 · 90g$2.20/100g$1.98
IGACheese · 270g$2.37/100g$6.40
WoolworthsCheese · 19 gx8 pack$2.96/100g$4.50
IGACheese · 152g$3.26/100g$4.95
ColesCheese · 19 gx8 pack$3.95/100g$6.00Last seen 2 Sept · not compared
IGACheese · 45g$5.67/100g$2.55
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Twisties Cheese 152g cheapest?
- IGA has the lowest price at $4.95 ($3.26/100 g).
- What is the unit price of Twisties Cheese 152g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $3.26/100g.
- What is the lowest price ever for Twisties Cheese 152g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Twisties Cheese 152g is $1.98 at IGA (1 Oct), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $4.95 at IGA.
