Twisties Cheese · #842703 — 90g
As of 1 Oct 2026, Twisties Cheese · #842703 90g is cheapest at IGA at $1.98 ($2.20/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.55 at IGA (30 Sept); highest: $6.00 — currently $1.98 at IGA. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.48/100g
- Average
- $2.27/100g
- Highest
- $3.95/100g
Aldi · 270gNow$1.55/100g
IGA · 45gNow$5.67/100g
Woolworths · 19 gx8 packLast seen 19 Aug$1.97/100g
Coles · 19 gx8 packLast seen 2 Sept$3.95/100g
118 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Twisties | 270g | $4.19 | $1.55/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Twisties | 45g | $2.55 | $5.67/100g | In stock | 30 Sept | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $3.00 | $1.97/100g | In stock | 18 Augout of date · not compared | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $6.00 | $3.95/100g | In stock | 1 Septout of date · not compared | |
| Twisties | 19 gx8 pack | $6.00 | $3.95/100g | In stock | 31 Mayout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Twisties Cheese · #842703 90g cheapest?
- IGA has the lowest price at $1.98 ($2.20/100 g).
- What is the unit price of Twisties Cheese · #842703 90g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.20/100g.
- What is the lowest price ever for Twisties Cheese · #842703 90g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Twisties Cheese · #842703 90g is $2.55 at IGA (30 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $1.98 at IGA.

