Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola — 700g
As of 2 Oct 2026, Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola 700g is cheapest at Woolworths at $7.60 ($1.09/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $0.86 at Woolworths (2 Oct); highest: $8.90 — currently $7.60 at Woolworths. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 8 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.40/100g
- Average
- $0.61/100g
- Highest
- $0.75/100g
Coles · 1kgNow$0.49/100gLow
Coles · approx. 200g eachNow$0.49/100gLow
Woolworths · 1kgNow$0.49/100gLow
Aldi · approx. 0.2kg per pieceNow$0.60/100g
Aldi · 1kgNow$0.60/100g
IGA · 200gNow$1.00/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
477 prices recorded · 188 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | 1kg | $4.90–$6.90 | $0.49/100g–$0.69/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Coles | approx. 200g each | $0.98–$1.58 | $0.49/100g–$0.79/100g | In stock | 2 Oct | |
| Woolworths | 1kg | $4.90 | $0.49/100g | In stock | 2 Oct | |
| — | approx. 0.2kg per piece | $5.99 | $0.60/100g | In stock | 2 Oct | |
| — | 1kg | $5.99 | $0.60/100g | In stock | 2 Oct | |
| — | 200g | $2.00 | $1.00/100g | In stock | 1 Oct | |
| Sam's Pantry | 700g | $7.60 | $1.09/100g | In stock | 2 Oct | |
| — | each | $0.86 | $0.86/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| — | each | $1.03 | $1.03/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| — | Each | $1.40 | $1.40/1 ea | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- –

- 1

- 2

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola 700g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $7.60 ($1.09/100 g).
- What is the unit price of Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola 700g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.09/100g.
- What is the lowest price ever for Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola 700g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sam's Pantry Pink Lady Apple & Cinnamon Granola 700g is $0.86 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $7.60 at Woolworths.