Apple Pink Lady — Each
As of 29 Sept 2026, Apple Pink Lady Each is cheapest at Harris Farm at $1.40 ($1.40/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.86 at Woolworths (22 Sept); highest: $8.90 — currently $1.40 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 7 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.40/100g
- Average
- $0.62/100g
- Highest
- $0.75/100g
Aldi · approx. 0.2kg per pieceNow$0.40/100gAll-time low
Aldi · 1kgNow$0.40/100gAll-time low
Coles · approx. 200g eachNow$0.49/100gLow
Coles · 1kgNow$0.49/100gLow
Woolworths · 1kgNow$0.75/100g
IGA · 200gNow$1.00/100g
485 prices recorded · 159 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | approx. 0.2kg per piece | $3.99 | $0.40/100gBest | In stock | 26 Sept | |
| — | 1kg | $3.99 | $0.40/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx. 200g each | $0.98 | $0.49/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1kg | $7.50 | $0.49/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | approx. 200g each | $0.98–$1.58 | $0.49/100g–$0.79/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | 1kg | $4.90–$8.90 | $0.49/100g–$0.89/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $7.50 | $0.75/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 200g | $2.00 | $1.00/100g | In stock | 22 Sept | |
| — | each | $1.03 | $1.03/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| — | each | $1.31 | $1.31/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $1.40 | $1.40/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Apple Pink Lady Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.40 ($1.40/1 ea).
- What is the unit price of Apple Pink Lady Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.40/1 ea.
- What is the lowest price ever for Apple Pink Lady Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Apple Pink Lady Each is $0.86 at Woolworths (22 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $1.40 at Harris Farm.