Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water — 700ml
As of 2 Oct 2026, Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml is cheapest at Woolworths at $26.50 ($3.79/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $9.00 at Woolworths (2 Oct); highest: $26.50 — currently $26.50 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $3.79/100ml
- Average
- $3.81/100ml
- Highest
- $7.20/100ml
Coles · 700mlNow$3.79/100mlAll-time low
Woolworths · 700mlNow$3.79/100mlAll-time low
Coles · 125mlNow$7.20/100ml
Woolworths · 125mlNow$7.20/100ml
19 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $26.50 ($3.79/100 ml).
- How much does Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml cost?
- Prices range from $26.50 to $26.50 across 2 Australian supermarkets. The average price is $26.50.
- What is the unit price of Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $3.79/100ml.
- Which supermarkets sell Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml?
- Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Garnier Vitamin C Micellar Cleansing Water 700ml is $9.00 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $26.50 at Woolworths.

