Coca Cola Zero — 1.25L

As of 1 Oct 2026, Coca Cola Zero 1.25L is cheapest at IGA at $3.00 ($2.40/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.25 at Woolworths (1 Oct); highest: $45.00 — currently $3.00 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 35 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.18/100ml
Average
$0.19/100ml
Highest
$0.20/100ml
Lowest ever
$0.18/100ml · Sep '26
Highest ever
$1.33/100ml · Sep '26
Trend
Steady
5% below average

Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.

474 prices recorded · 19 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

WoolworthsIn stock
1 Oct
$2.25$0.18/100mlBest
Coca Cola · 1.25L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$2.25$0.18/100ml
Coca Cola · 1.25L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$4.00$0.20/100ml
Coca Cola · 2L
AldiIn stock
1 Oct
$3.99$0.20/100ml
Coca Cola · 2L
IGAIn stock
1 Oct
$4.40$0.22/100ml
Coca Cola · 2L
IGAIn stock
1 Oct
$3.00$0.24/100ml
Coca Cola · 1.25L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$32.00$0.28/100ml
Coca Cola · 375ml x 30 pack
WoolworthsIn stock
1 Oct
$32.00$0.28/100ml
Coca Cola · 375ml x 30 pack
ColesIn stock
29 Sept
$27.00$0.30/100ml
Coca Cola · 24 pack
WoolworthsIn stock
1 Oct
$11.50$0.31/100ml
Coca Cola · 3.75L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$11.50$0.31/100ml
Coca Cola · 375ml x 10 pack
AldiIn stock
1 Oct
$20.99$0.31/100ml
Coca Cola · 18 x 0.38L
ColesIn stock
29 Sept
$12.00$0.33/100ml
Coca Cola · 300ml x 12 pack
ColesIn stock
29 Sept
$12.00$0.33/100ml
Coca Cola · 12 x 300ml
WoolworthsIn stock
28 Sept
$12.00$0.33/100ml
Coca Cola · 12 x 300ml
IGAIn stock
1 Oct
$4.50$0.36/100ml
Coca Cola · 1.25L
ColesIn stock
29 Sept
$4.50$0.36/100ml
Coca Cola · 1.25L
IGAIn stock
1 Oct
$6.23$0.42/100ml
Coca Cola · 1.5L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$45.00$0.50/100ml
Coca Cola · 375ml x 24 pack
IGAIn stock
1 Oct
$5.70$0.57/100ml
Coca Cola · 1L
WoolworthsIn stock
1 Oct
$24.00$0.67/100ml
Coca Cola · 12 x 300ml
WoolworthsIn stock
1 Oct
$24.00$0.67/100ml
Coca Cola · 300ml x 12 pack
AldiIn stock
1 Oct
$4.19$0.70/100ml
Coca Cola · 600ml
WoolworthsIn stock
1 Oct
$4.20$0.70/100ml
Coca Cola · 600ml
WoolworthsIn stock
1 Oct
$4.20$0.70/100ml
Coca Cola · 600ml
IGAIn stock
1 Oct
$2.75$0.73/100ml
Coca Cola · 375ml
IGAIn stock
1 Oct
$2.75$0.73/100ml
Coca Cola · 375ml
WoolworthsIn stock
1 Oct
$11.00$0.73/100ml
Coca Cola · 6 pack
WoolworthsIn stock
1 Oct
$11.00$0.73/100ml
Coca Cola · 250ml x 6 pack
IGAIn stock
1 Oct
$4.85$0.81/100ml
Coca Cola · 600ml
IGAIn stock
1 Oct
$4.50$1.17/100ml
Coca Cola · 385ml
IGAIn stock
1 Oct
$3.30$1.32/100ml
Coca Cola · 250ml
IGAIn stock
1 Oct
$4.40$1.33/100ml
Coca Cola · 330ml
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$2.25$0.18/100ml
Coca Cola · 1.25L
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$2.25$0.18/100ml
Coca Cola · 1.25L
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$4.00$0.20/100ml
Coca Cola · 2L
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$32.00$0.28/100ml
Coca Cola · 30 pack
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$11.50$0.31/100ml
Coca Cola · 3.75L
ColesIn stock
Last seen 22 Septout of date · not compared
$11.50–$23.00$0.31/100ml–$0.61/100ml
Coca Cola · 10 pack
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$45.00$0.50/100ml
Coca Cola · 24 pack
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$24.00$0.67/100ml
Coca Cola · 12 x 300ml
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$11.00$0.73/100ml
Coca Cola · 6 pack
ColesIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$11.00$0.73/100ml
Coca Cola · 6 pack
WoolworthsIn stock
Last seen 23 Septout of date · not compared
$11.00$0.83/100ml
Coca Cola · 330ml x 4 pack
IGAIn stock
1 Oct
$12.10
Coca Cola · 4 pack
IGAIn stock
1 Oct
$25.30
Coca Cola · 10 pack
IGAIn stock
1 Oct
$26.40
Coca Cola · 12 pack
IGAIn stock
1 Oct
$8.91
Coca Cola · 4 pack
IGAIn stock
1 Oct
$25.30
Coca Cola · 10 pack
IGAIn stock
1 Oct
$27.00
Coca Cola · 24 pack
IGAIn stock
1 Oct
$7.25
Coca Cola · 6 pack
IGAIn stock
1 Oct
$7.25
Coca Cola · 6 pack
1 brand available
AldiColesIGAWoolworths
  1. 1Coca Cola

    Coca ColaBest

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Coca Cola Zero 1.25L cheapest?
IGA has the lowest price at $3.00 ($2.40/1 L).
What is the unit price of Coca Cola Zero 1.25L?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.24/100ml.
What is the lowest price ever for Coca Cola Zero 1.25L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coca Cola Zero 1.25L is $2.25 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.00 at IGA.