Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges — 16 each
As of 2 Oct 2026, Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges 16 each is cheapest at Coles at $6.20 ($0.39/1 ea) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $0.79 at Aldi (2 Oct); highest: $6.20 — currently $6.20 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 10 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- $0.39/1 ea
- Average
- $0.95/1 ea
- Highest
- $1.60/1 ea
Coles · 16 eachNow$0.39/1 eaAll-time low
Aldi · Lemon EachNow$0.79/1 eaLow
Aldi · Lemons 5 PackNow$1.00/1 ea
Coles · 4 packNow$1.25/1 eaLow
Woolworths · eachNow$1.38/1 ea
Coles · 1 eachNow$1.60/1 ea
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
453 prices recorded · 195 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Strepsils | 16 each | $6.20 | $0.39/1 eaBest | In stock | 2 Oct | |
| Aldi | Lemon Each | $0.79 | $0.79/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| Aldi | Lemons 5 Pack | $4.99 | $1.00/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| Coles | 4 pack | $5.00 | $1.25/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| — | each | $1.38 | $1.38/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| Coles | 1 each | $1.60 | $1.60/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| — | Each | $2.31 | $2.31/1 ea | In stock | 2 Oct | |
| — | 1kg | $4.49 | $0.45/100g | In stock | 2 Oct | |
| — | 150g | $1.20 | $0.80/100g | In stock | 1 Oct | |
| Lemon | 500g | $5.50 | $1.10/100g | In stock | 2 Oct | |
| Lemon | 1 each | $3.00 | — | Out of stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2
- 3

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges 16 each cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.20 ($0.39/1 ea).
- What is the unit price of Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges 16 each?
- Priced per 1 ea. Coles offers the best value at $0.39/1 ea.
- What is the lowest price ever for Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges 16 each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Strepsils Honey Lemon Cough Lozenges 16 each is $0.79 at Aldi (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.20 at Coles.
