Bravo Apples Standard — 0.75kg
As of 29 Sept 2026, Bravo Apples Standard 0.75kg is cheapest at Aldi at $4.99 ($6.65/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.03 at Woolworths (29 Sept); highest: $6.90 — currently $4.99 at Aldi. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.52/100g
- Average
- $0.71/100g
- Highest
- $0.92/100g
Coles · approx. 200gNow$0.59/100gLow
Aldi · 0.75kgNow$0.67/100g
Coles · 750gNow$0.92/100g
Woolworths · 750gNow$0.92/100g
370 prices recorded · 82 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | approx. 200g | $1.18 | $0.59/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Coles | approx. 200g | $1.18 | $0.59/100g | In stock | 14 June | |
| — | 0.75kg | $4.99 | $0.67/100g | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 750g | $6.90 | $0.92/100g | In stock | 30 Sept | |
| Coles | 750g | $6.90 | $0.92/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 750g | $6.90 | $0.92/100g | In stock | 11 May | |
| Bravo | each | $1.03 | $1.03/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | Each | $2.50 | $2.50/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Bravo Apples Standard 0.75kg cheapest?
- Aldi has the lowest price at $4.99 ($6.65/1 kg).
- What is the unit price of Bravo Apples Standard 0.75kg?
- Priced per 100g. Aldi offers the best value at $0.67/100g.
- What is the lowest price ever for Bravo Apples Standard 0.75kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bravo Apples Standard 0.75kg is $1.03 at Woolworths (29 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $4.99 at Aldi.



