Rustygate Spaghetti Bolognaise — 450g

As of 30 Sept 2026, Rustygate Spaghetti Bolognaise 450g is cheapest at IGA at $12.79 ($2.84/100 g) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $12.79 at IGA (30 Sept); highest: $12.79 — currently $12.79 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$12.79
Average
$12.79
Highest
$12.79
Lowest ever
$12.79 · Sep '26
Highest ever
$12.79 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    RustygateCheapest

    Rustygate Spaghetti Bolognaise · 450g

    $2.84/100g$12.79IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    RustygateCheapest

    Rustygate Spaghetti Bolognaise · 450g

    $2.84/100g$12.79IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Rustygate Spaghetti Bolognaise 450g cheapest?
IGA has the lowest price at $12.79 ($2.84/100 g).
What is the unit price of Rustygate Spaghetti Bolognaise 450g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.84/100g.
What is the lowest price ever for Rustygate Spaghetti Bolognaise 450g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Rustygate Spaghetti Bolognaise 450g is $12.79 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $12.79 at IGA.