Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar — 230g
As of 2 Oct 2026, Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar 230g is cheapest at Coles at $5.70 ($2.48/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.00 at Coles (2 Oct); highest: $5.70 — currently $5.70 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.48/100g
- Average
- $2.48/100g
- Highest
- $4.44/100g
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Harvest Snaps | 230g | $5.70 | $2.48/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Harvest Snaps | 90g | $4.00 | $4.44/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar 230g cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.70 ($2.48/100 g).
- What is the unit price of Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar 230g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.48/100g.
- What is the lowest price ever for Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar 230g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Harvest Snaps Pea Salt & Vinegar 230g is $4.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.70 at Coles.

