Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink — 4 x 300ml
As of 2 Oct 2026, Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink 4 x 300ml is cheapest at Coles at $6.30 ($5.25/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.00 at Woolworths (28 Sept); highest: $43.45 — currently $6.30 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 13 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.16/100ml
- Average
- $0.18/100ml
- Highest
- $0.26/100ml
Coles · 2LNow$0.19/100ml
Coles · 1.25LNow$0.19/100ml
Coles · 10 packNow$0.27/100mlLow
Woolworths · 1.25LNow$0.32/100ml
Coles · 18 packNow$0.52/100ml
Woolworths · 375ml x 10 packNow$0.53/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
474 prices recorded · 40 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pepsi | 1.25L | $2.00 | $0.16/100ml | In stock | 28 Sept | |
| Pepsi | 2L | $3.80 | $0.19/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 2L | $3.80 | $0.19/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 1.25L | $2.40 | $0.19/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 1.25L | $2.60 | $0.21/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 24 pack | $23.00 | $0.26/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 11.25L | $29.49 | $0.26/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 10 pack | $10.00 | $0.27/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 1.25L | $4.00 | $0.32/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 18 pack | $35.00 | $0.52/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 4 x 300ml | $6.30 | $0.53/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 375ml x 10 pack | $20.00 | $0.53/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 0.6L | $4.19 | $0.70/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 600ml | $4.20 | $0.70/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 600ml | $4.20 | $0.70/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 375ml | $2.75 | $0.73/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 250ml | $2.65 | $1.06/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 10 pack | $11.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 24 pack | $43.45 | — | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 10 pack | $19.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 24 pack | $43.45 | — | In stock | 1 Oct | |
| Pepsi | 24 pack | $19.75 | — | In stock | 11 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Aldi
Coles
IGA
Woolworths- 1

PepsiBest
WoolworthsMax Cola No Sugar Soft Drink Bottle · 1.25L$1.60/1L$2.00
IGAMax No Sugar Cola · 2L$1.90/1L$3.80
ColesMax No Sugar Cola · 2L$1.90/1L$3.80
ColesMax Cola No Sugar Soft Drink Bottle · 1.25L$1.92/1L$2.40
IGAMax Cola No Sugar Soft Drink Bottle · 1.25L$2.08/1L$2.60
Woolworths24 pack$2.56/1L$23.00
Aldi11.25L$2.62/1L$29.49
Coles10 pack$2.67/1L$10.00
WoolworthsMax Cola No Sugar Soft Drink Bottle · 1.25L$3.20/1L$4.00
Coles18 pack$5.19/1L$35.00
ColesCola · 4 x 300ml$5.25/1L$6.30
WoolworthsMax No Sugar Soft Drink Cans · 375ml x 10 pack$5.33/1L$20.00
AldiNo Sugar · 0.6L$6.98/1L$4.19
ColesMax No Sugar · 600ml$7.00/1L$4.20
WoolworthsMax No Sugar · 600ml$7.00/1L$4.20
WoolworthsMax No Sugar · 250ml$10.60/1L$2.65
IGAMax No Sugar · 375ml$0.73/100ml$2.75
IGAMax No Sugar · 10 pack$11.00
IGA10 pack$19.00
Coles24 pack$19.75Last seen 12 Aug · not compared
IGA24 pack$43.45
IGAMax No Sugar · 24 pack$43.45
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink 4 x 300ml cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.30 ($5.25/1 L).
- What is the unit price of Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink 4 x 300ml?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.53/100ml.
- What is the lowest price ever for Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink 4 x 300ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pepsi Max No Sugar Cola Soft Drink 4 x 300ml is $2.00 at Woolworths (28 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $6.30 at Coles.


