Coles Apple Juice — 2L
As of 2 Oct 2026, Coles Apple Juice 2L is cheapest at Coles at $2.70 ($1.35/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.70 at Coles (2 Oct); highest: $5.15 — currently $2.70 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.14/100ml
- Average
- $0.14/100ml
- Highest
- $0.14/100ml
41 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles | 2L | $2.70 | $0.14/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Coles | 3L | $5.15 | $0.17/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Coles | 1.5L | $3.30 | $0.22/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Coles | 2L | $2.85 | $0.14/100ml | In stock | 14 Juneout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Coles Apple Juice 2L cheapest?
- Coles has the lowest price at $2.70 ($1.35/1 L).
- What is the unit price of Coles Apple Juice 2L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.14/100ml.
- What is the lowest price ever for Coles Apple Juice 2L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Apple Juice 2L is $2.70 at Coles (2 Oct), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $2.70 at Coles.


