Primo Cabanossi Standard — per 125g

As of 1 Oct 2026, Primo Cabanossi Standard per 125g is cheapest at Woolworths at $2.75 ($22.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.50 at Coles (23 Sept); highest: $3.00 — currently $2.75 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 1 ea over time
Lowest
$2.50/1 ea
Average
$3.00/1 ea
Highest
$3.00/1 ea
Lowest ever
$2.50/1 ea · Sep '26
Highest ever
$3.00/1 ea · Sep '26
Trend
Down 17%
17% below average

10 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Primo

    PrimoCheapest

    Primo Cabanossi Standard · per 125g

    $22.00/1kg$2.75Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Primo

    PrimoCheapest

    Primo Cabanossi Standard · per 125g

    $22.00/1kg$2.75Woolworths

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Primo Cabanossi Standard per 125g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $2.75 ($22.00/1 kg).
What is the unit price of Primo Cabanossi Standard per 125g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $2.20/100g.
What is the lowest price ever for Primo Cabanossi Standard per 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Primo Cabanossi Standard per 125g is $2.50 at Coles (23 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.75 at Woolworths.