Lello Hot Italian Style Chilli — 150g

As of 1 Oct 2026, Lello Hot Italian Style Chilli 150g is cheapest at Coles at $14.00 ($9.33/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $14.00 at Coles (1 Oct); highest: $14.00 — currently $14.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$14.00
Average
$14.00
Highest
$14.00
Lowest ever
$14.00 · Oct '26
Highest ever
$14.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Lello

    LelloCheapest

    Lello Hot Italian Style Chilli · 150g

    $9.33/100g$14.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Lello

    LelloCheapest

    Lello Hot Italian Style Chilli · 150g

    $9.33/100g$14.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Lello

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Lello Hot Italian Style Chilli 150g cheapest?
Coles has the lowest price at $14.00 ($9.33/100 g).
What is the unit price of Lello Hot Italian Style Chilli 150g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $9.33/100g.
What is the lowest price ever for Lello Hot Italian Style Chilli 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lello Hot Italian Style Chilli 150g is $14.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $14.00 at Coles.