Mars Maltesers Biscuits Standard — 110g

As of 1 Oct 2026, Mars Maltesers Biscuits Standard 110g is cheapest at IGA at $4.99 ($4.54/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.99 at IGA (1 Oct); highest: $4.99 — currently $4.99 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.99
Average
$4.99
Highest
$4.99
Lowest ever
$4.99 · Oct '26
Highest ever
$4.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Mars

    MarsCheapest

    Mars Maltesers Biscuits Standard · 110g

    $4.54/100g$4.99IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Mars

    MarsCheapest

    Mars Maltesers Biscuits Standard · 110g

    $4.54/100g$4.99IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Mars

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mars Maltesers Biscuits Standard 110g cheapest?
IGA has the lowest price at $4.99 ($4.54/100 g).
What is the unit price of Mars Maltesers Biscuits Standard 110g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $4.54/100g.
What is the lowest price ever for Mars Maltesers Biscuits Standard 110g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mars Maltesers Biscuits Standard 110g is $4.99 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.99 at IGA.