Solo Standard — 375ml

As of 1 Oct 2026, Solo Standard 375ml is cheapest at IGA at $2.20 ($5.87/1 L) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.20 at IGA (1 Oct); highest: $2.20 — currently $2.20 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.20
Average
$2.20
Highest
$2.20
Lowest ever
$2.20 · Oct '26
Highest ever
$2.20 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    SoloCheapest

    Solo Standard · 375ml

    $5.87/1L$2.20IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1

    SoloCheapest

    Solo Standard · 375ml

    $5.87/1L$2.20IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Solo Standard 375ml cheapest?
IGA has the lowest price at $2.20 ($5.87/1 L).
What is the unit price of Solo Standard 375ml?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.59/100ml.
What is the lowest price ever for Solo Standard 375ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Solo Standard 375ml is $2.20 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.20 at IGA.