Woolworths Extra Large Free Range Eggs — 350g
As of 1 Oct 2026, Woolworths Extra Large Free Range Eggs 350g is cheapest at Woolworths at $4.90 ($1.40/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.90 at Woolworths (1 Oct); highest: $6.70 — currently $4.90 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.96/100g
- Average
- $0.96/100g
- Highest
- $0.96/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 700g | $6.70 | $0.96/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Woolworths | 350g | $4.90 | $1.40/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Woolworths Extra Large Free Range Eggs 350g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $4.90 ($1.40/100 g).
- What is the unit price of Woolworths Extra Large Free Range Eggs 350g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.40/100g.
- What is the lowest price ever for Woolworths Extra Large Free Range Eggs 350g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Extra Large Free Range Eggs 350g is $4.90 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.90 at Woolworths.

