McCormick Organic Cinnamon — 13g

As of 1 Oct 2026, McCormick Organic Cinnamon 13g is cheapest at Woolworths at $2.50 ($1.92/10 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.50 at Woolworths (1 Oct); highest: $2.50 — currently $2.50 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.50
Average
$2.50
Highest
$2.50
Lowest ever
$2.50 · Oct '26
Highest ever
$2.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1McCormick

    McCormickCheapest

    McCormick Organic Cinnamon · 13g

    $1.92/10g$2.50Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1McCormick

    McCormickCheapest

    McCormick Organic Cinnamon · 13g

    $1.92/10g$2.50Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1McCormick

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is McCormick Organic Cinnamon 13g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $2.50 ($1.92/10 g).
What is the unit price of McCormick Organic Cinnamon 13g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $19.20/100g.
What is the lowest price ever for McCormick Organic Cinnamon 13g?
The lowest price OpenOrder has recorded for McCormick Organic Cinnamon 13g is $2.50 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.50 at Woolworths.