Clive Of India Hot Madras Curry Powder — 50g
As of 1 Oct 2026, Clive Of India Hot Madras Curry Powder 50g is cheapest at IGA at $3.10 ($6.20/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.45 at IGA (27 Sept); highest: $3.10 — currently $3.10 at IGA. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.90/100g
- Average
- $5.69/100g
- Highest
- $6.20/100g
11 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Clive Of India | 50g | $3.10 | $6.20/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Clive Of India | 50g | $3.10 | $6.20/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Clive Of India Hot Madras Curry Powder 50g cheapest?
- IGA has the lowest price at $3.10 ($6.20/100 g).
- What is the unit price of Clive Of India Hot Madras Curry Powder 50g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $6.20/100g.
- What is the lowest price ever for Clive Of India Hot Madras Curry Powder 50g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Clive Of India Hot Madras Curry Powder 50g is $2.45 at IGA (27 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.10 at IGA.

