Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans — 250ml x 4 pack
As of 1 Oct 2026, Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans 250ml x 4 pack is cheapest at Woolworths at $6.95 ($6.95/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $0.51 at Coles (7 July); highest: $97.00 — currently $6.95 at Woolworths. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 15 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.00/100g
- Average
- $3.00/100g
- Highest
- $3.00/100g
Aldi · approx. 0.12kg per pieceNow$3.00/100gAll-time low
IGA · 125gNow$3.20/100g
Coles · approx. 130gNow$3.30/100gLow
Woolworths · per 80gNow$3.30/100gLow
IGA · 125gNow$3.78/100g
Harris Farm · 150gNow$4.40/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
153 prices recorded · 14 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | approx. 0.12kg per piece | $29.99 | $3.00/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Community Co | 125g | $4.00 | $3.20/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | per 80g | $2.64 | $3.30/100g | In stock | 1 Oct | |
| Coles | approx. 130g | $4.29 | $3.30/100g | In stock | 1 Oct | |
| Buderim Ginger | 125g | $4.73 | $3.78/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | 150g | $6.60 | $4.40/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | 120g | $6.00 | $5.00/100g | In stock | 1 Oct | |
| Travacalm | 10 pack | $4.50 | $0.45/1 ea | In stock | 1 Oct | |
| Travacalm | 10 pack | $4.50 | $0.45/1 ea | In stock | 8 Septout of date · not compared | |
| Woolworths | 1.25L | $1.15 | $0.09/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Fever Tree | 250ml x 4 pack | $6.95 | $0.70/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Fever Tree | 500ml | $5.00 | $1.00/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Remedy | 60ml | $1.95 | $3.25/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Travacalm | 10 pack | $6.05 | — | In stock | 1 Oct | |
| Kopparberg | 375ml x 24 pack | $60.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| James Squire | 330ml x 6 pack | $28.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| Kopparberg | 375ml x 6 pack | $23.00 | — | In stock | 1 Oct | |
| Stone's | 500ml x 12 pack | $97.00 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

- 2

- 3

- –

- –

- –

- –

- –

- –

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans 250ml x 4 pack cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $6.95 ($6.95/1 L).
- What is the unit price of Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans 250ml x 4 pack?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.69/100ml.
- What is the lowest price ever for Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans 250ml x 4 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fever Tree Dry Ginger Ale Fever-Tree Cans 250ml x 4 pack is $0.51 at Coles (7 July), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $6.95 at Woolworths.
