Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice — 3L
As of 1 Oct 2026, Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice 3L is cheapest at Coles at $18.00 ($6.00/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Woolworths (8 Sept); highest: $18.00 — currently $18.00 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.47/100ml
- Average
- $0.55/100ml
- Highest
- $0.60/100ml
Coles · 3LNow$0.60/100ml
Woolworths · 250ml x 12 packNow$0.60/100ml
Woolworths · 250ml x 6 packNow$0.87/100ml
Woolworths · 250 mlx3 packNow$0.93/100ml
17 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Up&Go | 250ml x 12 pack | $18.00 | $0.60/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 3L | $18.00 | $0.60/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 250ml x 6 pack | $13.00 | $0.87/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 250 mlx3 pack | $7.00 | $0.93/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 6 pack | $13.00 | — | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Up&Go | 3 pack | $7.70 | — | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

Up&GoBest
ColesChoc Ice · 3L$6.00/1L$18.00
WoolworthsChoc Ice · 250ml x 12 pack$6.00/1L$18.00
WoolworthsChoc Ice · 250ml x 6 pack$8.67/1L$13.00
WoolworthsLiquid Breakfast Choc Ice · 250 mlx3 pack$9.33/1L$7.00
IGAChoc Ice · 3 pack$7.70Last seen 23 Sept · not compared
IGAChoc Ice · 6 pack$13.00Last seen 23 Sept · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice 3L cheapest?
- Coles has the lowest price at $18.00 ($6.00/1 L).
- What is the unit price of Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice 3L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.60/100ml.
- What is the lowest price ever for Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice 3L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Up&Go Liquid Breakfast Choc Ice 3L is $3.50 at Woolworths (8 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $18.00 at Coles.

