Macro Standard — 840g - 1.92kg

As of 30 Sept 2026, Macro Standard 840g - 1.92kg is cheapest at Woolworths at $20.16 ($10.50/1 kg) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $20.16 at Woolworths (30 Sept); highest: $20.16 — currently $20.16 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$20.16
Average
$20.16
Highest
$20.16
Lowest ever
$20.16 · Sep '26
Highest ever
$20.16 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Macro

    MacroCheapest

    840g - 1.92kg

    $10.50/1kg$20.16Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Macro

    MacroCheapest

    840g - 1.92kg

    $10.50/1kg$20.16Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Macro

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Macro Standard 840g - 1.92kg cheapest?
Woolworths has the lowest price at $20.16 ($10.50/1 kg).
What is the unit price of Macro Standard 840g - 1.92kg?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.05/100g.
What is the lowest price ever for Macro Standard 840g - 1.92kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Macro Standard 840g - 1.92kg is $20.16 at Woolworths (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $20.16 at Woolworths.