Hikari Wakame Instant Miso Soup — 216g

As of 2 Oct 2026, Hikari Wakame Instant Miso Soup 216g is cheapest at IGA at $3.99 ($1.85/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.99 at IGA (1 Oct); highest: $3.99 — currently $3.99 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.99
Average
$3.99
Highest
$3.99
Lowest ever
$3.99 · Oct '26
Highest ever
$3.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Hikari

    HikariCheapest

    Hikari Wakame Instant Miso Soup · 216g

    $1.85/100g$3.99IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Hikari

    HikariCheapest

    Hikari Wakame Instant Miso Soup · 216g

    $1.85/100g$3.99IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Hikari

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Hikari Wakame Instant Miso Soup 216g cheapest?
IGA has the lowest price at $3.99 ($1.85/100 g).
What is the unit price of Hikari Wakame Instant Miso Soup 216g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.85/100g.
What is the lowest price ever for Hikari Wakame Instant Miso Soup 216g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Hikari Wakame Instant Miso Soup 216g is $3.99 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.99 at IGA.