Mayver's Protein+ Bars Standard — 200g
As of 30 Sept 2026, Mayver's Protein+ Bars Standard 200g is cheapest at Coles at $6.30 ($3.15/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.95 at Coles (30 June); highest: $7.90 — currently $6.30 at Coles. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.95
- Average
- $7.26
- Highest
- $7.90
13% below average
28 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mayver's | 200g | $6.30 | $3.15/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Mayver's | 200g | $7.90 | $3.95/100g | In stock | 18 Augout of date · not compared | |
| Mayver's | 200g | $7.90 | $3.95/100g | In stock | 28 Juneout of date · not compared |
$6.30$3.15/100gBest
Mayver's · 200g
$7.90$3.95/100g
Mayver's · 200g
$7.90$3.95/100g
Mayver's · 200g
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Mayver's Protein+ Bars Standard 200g cheapest?
- Coles has the lowest price at $6.30 ($3.15/100 g).
- What is the unit price of Mayver's Protein+ Bars Standard 200g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.15/100g.
- What is the lowest price ever for Mayver's Protein+ Bars Standard 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mayver's Protein+ Bars Standard 200g is $3.95 at Coles (30 June), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $6.30 at Coles.
