Oreo Original G&G — 236g

As of 1 Oct 2026, Oreo Original G&G 236g is cheapest at Woolworths at $4.00 ($1.69/100 g) in Australia — about 14% below the 2-retailer average of $4.65.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $5.30 — currently $4.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.00
Average
$4.00
Highest
$4.00
Lowest ever
$4.00 · Oct '26
Highest ever
$5.30 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Oreo

    OreoCheapest

    Oreo Original G&G · 236g

    $1.69/100g$4.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Oreo

    OreoCheapest

    Oreo Original G&G · 236g

    $1.69/100g$4.00Woolworths

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Oreo Original G&G 236g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $4.00 ($1.69/100 g).
How much does Oreo Original G&G 236g cost?
Prices range from $4.00 to $5.30 across 2 Australian supermarkets. The average price is $4.65.
What is the unit price of Oreo Original G&G 236g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.69/100g.
Which supermarkets sell Oreo Original G&G 236g?
Oreo Original G&G 236g is available at Woolworths and IGA.
What is the lowest price ever for Oreo Original G&G 236g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Oreo Original G&G 236g is $4.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.00 at Woolworths.

Categories