Campbell's Vegetable Juice V8 — 1.25L

As of 2 Oct 2026, Campbell's Vegetable Juice V8 1.25L is cheapest at Coles at $5.50 ($4.40/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.70 at Coles (2 Oct); highest: $5.65 — currently $5.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.44/100ml
Average
$0.45/100ml
Highest
$0.45/100ml
Lowest ever
$0.44/100ml · Oct '26
Highest ever
$0.90/100ml · Oct '26
Trend
Up 3%
At the average price

6 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Campbell's

    Campbell'sCheapest

    Campbell's Vegetable Juice V8 · 1.25L

    $4.40/1L$5.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Campbell's

    Campbell'sCheapest

    Campbell's Vegetable Juice V8 · 1.25L

    $4.40/1L$5.50Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Campbell's Vegetable Juice V8 1.25L cheapest?
Coles has the lowest price at $5.50 ($4.40/1 L).
What is the unit price of Campbell's Vegetable Juice V8 1.25L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.44/100ml.
What is the lowest price ever for Campbell's Vegetable Juice V8 1.25L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Vegetable Juice V8 1.25L is $2.70 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.50 at Coles.

Categories