Coles 7 Grains Rice — 250g

As of 1 Oct 2026, Coles 7 Grains Rice 250g is cheapest at Coles at $2.15 ($0.86/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.15 at Coles (1 Oct); highest: $2.15 — currently $2.15 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.15
Average
$2.15
Highest
$2.15
Lowest ever
$2.15 · Oct '26
Highest ever
$2.15 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles 7 Grains Rice · 250g

    $0.86/100g$2.15Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles 7 Grains Rice · 250g

    $0.86/100g$2.15Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles 7 Grains Rice 250g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.15 ($0.86/100 g).
What is the unit price of Coles 7 Grains Rice 250g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.86/100g.
What is the lowest price ever for Coles 7 Grains Rice 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles 7 Grains Rice 250g is $2.15 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.15 at Coles.

Categories