Almat Assorted Laundry Liquid — 2L

As of 2 Oct 2026, Almat Assorted Laundry Liquid 2L is cheapest at Aldi at $5.99 ($3.00/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.99 at Aldi (1 Oct); highest: $5.99 — currently $5.99 at Aldi. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.99
Average
$5.99
Highest
$5.99
Lowest ever
$5.99 · Oct '26
Highest ever
$5.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Almat

    AlmatCheapest

    Almat Assorted Laundry Liquid · 2L

    $3.00/1L$5.99Aldi

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Almat

    AlmatCheapest

    Almat Assorted Laundry Liquid · 2L

    $3.00/1L$5.99Aldi
1 brand available
Aldi
  1. 1Almat

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Almat Assorted Laundry Liquid 2L cheapest?
Aldi has the lowest price at $5.99 ($3.00/1 L).
What is the unit price of Almat Assorted Laundry Liquid 2L?
Priced per 100ml. Aldi offers the best value at $0.30/100ml.
What is the lowest price ever for Almat Assorted Laundry Liquid 2L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Almat Assorted Laundry Liquid 2L is $5.99 at Aldi (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.99 at Aldi.