Refresh Ultra Pure Water — 5L

As of 2 Oct 2026, Refresh Ultra Pure Water 5L is cheapest at Woolworths at $5.25 ($1.05/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.25 at Woolworths (2 Oct); highest: $5.25 — currently $5.25 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.25
Average
$5.25
Highest
$5.25
Lowest ever
$5.25 · Oct '26
Highest ever
$5.25 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Refresh

    RefreshCheapest

    Refresh Ultra Pure Water · 5L

    $1.05/1L$5.25Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Refresh

    RefreshCheapest

    Refresh Ultra Pure Water · 5L

    $1.05/1L$5.25Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Refresh

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Refresh Ultra Pure Water 5L cheapest?
Woolworths has the lowest price at $5.25 ($1.05/1 L).
What is the unit price of Refresh Ultra Pure Water 5L?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.10/100ml.
What is the lowest price ever for Refresh Ultra Pure Water 5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Refresh Ultra Pure Water 5L is $5.25 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.25 at Woolworths.