Oreo Original Cookie — 133g

As of 1 Oct 2026, Oreo Original Cookie 133g is cheapest at IGA at $2.75 ($2.07/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time

No price history yet

We log the price each time we check — the graph fills in here once a price changes, so check back soon.

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Oreo

    OreoCheapest

    Oreo Original Cookie · 133g

    $1.20/100g$1.59IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Oreo

    OreoCheapest

    Oreo Original Cookie · 133g

    $1.20/100g$1.59IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Oreo Original Cookie 133g cheapest?
IGA has the lowest price at $2.75 ($2.07/100 g).
What is the unit price of Oreo Original Cookie 133g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.07/100g.

Categories