Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner — 290ml
As of 2 Oct 2026, Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner 290ml is cheapest at Woolworths at $5.00 ($1.72/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.00 at Woolworths (2 Oct); highest: $21.00 — currently $5.00 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.31/100ml
- Average
- $1.41/100ml
- Highest
- $2.63/100ml
Coles · 800mlNow$1.31/100mlAll-time low
Coles · 375mlNow$1.33/100mlLow
Woolworths · 375mlNow$1.33/100ml
Woolworths · 290mlNow$1.72/100ml
Woolworths · 800mlNow$2.63/100ml
IGA · 375mlNow$2.67/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
53 prices recorded · 13 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pantene | 800ml | $10.50 | $1.31/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Pantene | 375ml | $5.00 | $1.33/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pantene | 375ml | $5.00 | $1.33/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Pantene | 290ml | $5.00 | $1.72/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Pantene | 800ml | $21.00 | $2.63/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Pantene | 375ml | $10.00 | $2.67/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Pantene | 290ml | $5.00 | $1.72/100ml | In stock | 25 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

PanteneBest
ColesUltimate 10 Repair & Protect · 800ml$1.31/100ml$10.50
WoolworthsUltimate 10 Repair & Protect · 375ml$1.33/100ml$5.00
ColesUltimate 10 Repair & Protect · 375ml$1.33/100ml$5.00
ColesUltimate 10 Repair & Protect · 290ml$1.72/100ml$5.00Last seen 26 Aug · not compared
WoolworthsUltimate 10 Repair & Protect · 290ml$1.72/100ml$5.00
WoolworthsUltimate 10 Repair & Protect · 800ml$2.63/100ml$21.00
IGAUltimate 10 Repair & Protect · 375ml$2.67/100ml$10.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner 290ml cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $5.00 ($1.72/100 ml).
- What is the unit price of Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner 290ml?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $1.72/100ml.
- What is the lowest price ever for Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner 290ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pantene Pro-v Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner 290ml is $5.00 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $5.00 at Woolworths.

