Nutri Mate Standard — 1.7kg

As of 1 Oct 2026, Nutri Mate Standard 1.7kg is cheapest at Woolworths at $14.00 ($0.82/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $14.00 at Woolworths (1 Oct); highest: $14.00 — currently $14.00 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$14.00
Average
$14.00
Highest
$14.00
Lowest ever
$14.00 · Oct '26
Highest ever
$14.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Nutri Mate

    Nutri MateCheapest

    1.7kg

    $0.82/100g$14.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Nutri Mate

    Nutri MateCheapest

    1.7kg

    $0.82/100g$14.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Nutri Mate

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Nutri Mate Standard 1.7kg cheapest?
Woolworths has the lowest price at $14.00 ($0.82/100 g).
What is the unit price of Nutri Mate Standard 1.7kg?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.82/100g.
What is the lowest price ever for Nutri Mate Standard 1.7kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Nutri Mate Standard 1.7kg is $14.00 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $14.00 at Woolworths.