Queen Lemon Extract — 50ml

As of 1 Oct 2026, Queen Lemon Extract 50ml is cheapest at Woolworths at $2.50 ($0.50/10 ml) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.50 at Woolworths (1 Oct); highest: $2.50 — currently $2.50 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.50
Average
$2.50
Highest
$2.50
Lowest ever
$2.50 · Oct '26
Highest ever
$2.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 ml at each item's cheapest store

  1. 1Queen

    QueenCheapest

    Queen Lemon Extract · 50ml

    $0.50/10ml$2.50Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 10 ml at each item's cheapest store

  1. 1Queen

    QueenCheapest

    Queen Lemon Extract · 50ml

    $0.50/10ml$2.50Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Queen

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Queen Lemon Extract 50ml cheapest?
Woolworths has the lowest price at $2.50 ($0.50/10 ml).
What is the unit price of Queen Lemon Extract 50ml?
Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $5.00/100ml.
What is the lowest price ever for Queen Lemon Extract 50ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Queen Lemon Extract 50ml is $2.50 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.50 at Woolworths.