Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar — 70g
As of 1 Oct 2026, Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g is cheapest at Woolworths at $3.85 ($5.50/100 g) in Australia — about 18% below the 2-retailer average of $4.68.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.85 at Woolworths (1 Oct); highest: $5.50 — currently $3.85 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.85
- Average
- $3.88
- Highest
- $5.50
1% below average
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Muscle Nation | 70g | $3.85 | $5.50/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Muscle Nation | 70g | $5.50 | $7.86/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $3.85 ($5.50/100 g).
- How much does Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g cost?
- Prices range from $3.85 to $5.50 across 2 Australian supermarkets. The average price is $4.68.
- What is the unit price of Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $5.50/100g.
- Which supermarkets sell Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g?
- Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Muscle Nation Cookies & Cream Protein Bar 70g is $3.85 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.85 at Woolworths.
