Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU — 175g
As of 30 Sept 2026, Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU 175g is cheapest at IGA at $2.00 ($1.14/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.00 at IGA (30 Sept); highest: $5.50 — currently $2.00 at IGA. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.14/100g
- Average
- $2.21/100g
- Highest
- $2.50/100g
IGA · 175gNow$1.14/100gAll-time low
Coles · 200gSeen 23 Sept$2.50/100g
Woolworths · 32gSeen 23 Sept$10.94/100g
Aldi · 200gLast seen 19 Aug$1.75/100g
Woolworths · 8 packLast seen 26 Aug$2.50/100g
28 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arnott's | 175g | $2.00 | $1.14/100g | In stock | 30 Sept | |
| Arnott's | 200g | $5.00 | $2.50/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Arnott's | 32g | $3.50 | $10.94/100g | In stock | 23 Sept | |
| Arnott's | 200g | $3.49 | $1.75/100g | In stock | 18 Augout of date · not compared | |
| Arnott's | 8 pack | $5.00 | $2.50/100g | In stock | 25 Augout of date · not compared | |
| Arnott's | 8 pack | $5.00 | $2.50/100g | In stock | 7 Mayout of date · not compared | |
| Arnott's | 8 pack | $5.50 | — | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi
Coles
IGA
Woolworths- 1

Arnott'sBest
IGAShapes Chicken Crimpy · AU · 175g$1.14/100g$2.00
AldiChicken Crimpy · 200g$1.75/100g$3.49Last seen 19 Aug · not compared
WoolworthsShapes Multipack Cracker Biscuits Mini Chicken Crimpy · 8 pack$2.50/100g$5.00Last seen 26 Aug · not compared
ColesMini Chicken Crimpy · 200g$2.50/100g$5.00Seen 23 Sept
WoolworthsChicken Crimpy Shapes Cracker Biscuits & Tasty Cheese · 32g$109.38/1kg$3.50Seen 23 Sept
IGAShapes Mini Chicken Crimpy · AU · 8 pack$5.50Last seen 23 Sept · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU 175g cheapest?
- IGA has the lowest price at $2.00 ($1.14/100 g).
- What is the unit price of Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU 175g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $1.14/100g.
- What is the lowest price ever for Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU 175g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Arnott's Chicken Crimpy Shapes · AU 175g is $2.00 at IGA (30 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $2.00 at IGA.

