Woolworths Beef Lasagne — 375g

As of 1 Oct 2026, Woolworths Beef Lasagne 375g is cheapest at Woolworths at $4.20 ($1.12/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.20 at Woolworths (1 Oct); highest: $25.00 — currently $4.20 at Woolworths. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.12/100g
Average
$1.67/100g
Highest
$1.67/100g
Lowest ever
$1.12/100g · Oct '26
Highest ever
$1.67/100g · Aug '26
Trend
Down 33%
33% below average

9 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Woolworths

    WoolworthsCheapest

    Woolworths Beef Lasagne · 375g

    $1.12/100g$4.20Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Woolworths

    WoolworthsCheapest

    Woolworths Beef Lasagne · 375g

    $1.12/100g$4.20Woolworths

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Woolworths Beef Lasagne 375g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $4.20 ($1.12/100 g).
What is the unit price of Woolworths Beef Lasagne 375g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.12/100g.
What is the lowest price ever for Woolworths Beef Lasagne 375g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Beef Lasagne 375g is $4.20 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $4.20 at Woolworths.