Remedy Yuzu Lemon Sodaly — 1L
As of 2 Oct 2026, Remedy Yuzu Lemon Sodaly 1L is cheapest at Coles at $5.95 ($5.95/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.95 at Coles (22 Sept); highest: $8.75 — currently $5.95 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.60/100ml
- Average
- $1.00/100ml
- Highest
- $1.30/100ml
Coles · 1LNow$0.60/100mlAll-time low
Harris Farm · 4 x 250mlNow$0.80/100ml
Woolworths · 250ml x 4 packNow$0.88/100ml
IGA · 330mlNow$1.20/100ml
Woolworths · 330mlNow$1.30/100ml
Coles · 330mlLast seen 23 Sept$1.30/100ml
26 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Remedy | 1L | $5.95 | $0.60/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Remedy | 4 x 250ml | $7.99 | $0.80/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Remedy | 250ml x 4 pack | $8.75 | $0.88/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Remedy | 330ml | $3.95 | $1.20/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Remedy | 330ml | $4.30 | $1.30/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Remedy | 330ml | $4.30 | $1.30/100ml | In stock | 23 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Remedy Yuzu Lemon Sodaly 1L cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.95 ($5.95/1 L).
- What is the unit price of Remedy Yuzu Lemon Sodaly 1L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.59/100ml.
- What is the lowest price ever for Remedy Yuzu Lemon Sodaly 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Remedy Yuzu Lemon Sodaly 1L is $2.95 at Coles (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.95 at Coles.


