Nudie Orange Juice Standard — 3L
As of 1 Oct 2026, Nudie Orange Juice Standard 3L is cheapest at Woolworths at $10.50 ($3.50/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.95 at IGA (22 Sept); highest: $10.50 — currently $10.50 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.35/100ml
- Average
- $0.35/100ml
- Highest
- $0.48/100ml
Woolworths · 3LNow$0.35/100mlAll-time low
IGA · 2LLast seen 23 Sept$0.48/100ml
IGA · 1LLast seen 23 Sept$0.73/100ml
IGA · 400mlLast seen 23 Sept$1.24/100ml
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nudie | 3L | $10.50 | $0.35/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Nudie | 2L | $9.50 | $0.48/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Nudie | 1L | $7.30 | $0.73/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared | |
| Nudie | 400ml | $4.95 | $1.24/100ml | In stock | 22 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nudie Orange Juice Standard 3L cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $10.50 ($3.50/1 L).
- What is the unit price of Nudie Orange Juice Standard 3L?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.35/100ml.
- What is the lowest price ever for Nudie Orange Juice Standard 3L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nudie Orange Juice Standard 3L is $4.95 at IGA (22 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $10.50 at Woolworths.


