Silvesters Assorted Cat Food Standard — 400g
As of 29 Sept 2026, Silvesters Assorted Cat Food Standard 400g is cheapest at Aldi at $1.29 ($0.32/100 g) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.29 at Aldi (29 Sept); highest: $1.29 — currently $1.29 at Aldi. Tracked since June 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.32/100g
- Average
- $0.32/100g
- Highest
- $0.32/100g
139 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Silvesters | 400g | $1.29 | $0.32/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| SILVESTERS | 400g | $1.29 | $0.32/100g | In stock | 29 Sept | |
| Silvesters | 400g | $1.29 | $0.32/100g | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
AldiPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Silvesters Assorted Cat Food Standard 400g cheapest?
- Aldi has the lowest price at $1.29 ($0.32/100 g).
- What is the unit price of Silvesters Assorted Cat Food Standard 400g?
- Priced per 100g. Aldi offers the best value at $0.32/100g.
- What is the lowest price ever for Silvesters Assorted Cat Food Standard 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Silvesters Assorted Cat Food Standard 400g is $1.29 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in June 2026. The current cheapest price is $1.29 at Aldi.