Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large — 900g
As of 30 Sept 2026, Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large 900g is cheapest at Woolworths at $8.00 ($0.89/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $8.00 at Woolworths (30 Sept); highest: $8.40 — currently $8.00 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.89/100g
- Average
- $0.91/100g
- Highest
- $0.93/100g
30 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 900g | $8.00 | $0.89/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Woolworths | 900g | $8.00 | $0.89/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large 900g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $8.00 ($0.89/100 g).
- What is the unit price of Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large 900g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.89/100g.
- What is the lowest price ever for Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large 900g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Cage Free Eggs 18 Pack Large 900g is $8.00 at Woolworths (30 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $8.00 at Woolworths.

