Coles Apricot Nougat Dark Choc — approx. 100g
As of 2 Oct 2026, Coles Apricot Nougat Dark Choc approx. 100g is cheapest at Coles at $3.50 ($35.00/1 kg) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Coles (2 Oct); highest: $6.57 — currently $3.50 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.50/100g
- Average
- $2.50/100g
- Highest
- $2.50/100g
16 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 200g | $5.00 | $2.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| — | 250g | $6.57 | $2.63/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Coles | approx. 100g | $3.50 | $3.50/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Coles Apricot Nougat Dark Choc approx. 100g cheapest?
- Coles has the lowest price at $3.50 ($35.00/1 kg).
- What is the unit price of Coles Apricot Nougat Dark Choc approx. 100g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.50/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Apricot Nougat Dark Choc approx. 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Apricot Nougat Dark Choc approx. 100g is $3.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.50 at Coles.

