Fever Tree Soda · AU — 500ml

As of 1 Oct 2026, Fever Tree Soda · AU 500ml is cheapest at IGA at $5.99 ($1.20/100 ml) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.99 at IGA (1 Oct); highest: $5.99 — currently $5.99 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.99
Average
$5.99
Highest
$5.99
Lowest ever
$5.99 · Oct '26
Highest ever
$5.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Fever Tree

    Fever TreeCheapest

    Fever Tree Soda · AU · 500ml

    $1.20/100ml$5.99IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Fever Tree

    Fever TreeCheapest

    Fever Tree Soda · AU · 500ml

    $1.20/100ml$5.99IGA
1 brand available
IGA
  1. 1Fever Tree

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Fever Tree Soda · AU 500ml cheapest?
IGA has the lowest price at $5.99 ($1.20/100 ml).
What is the unit price of Fever Tree Soda · AU 500ml?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $1.20/100ml.
What is the lowest price ever for Fever Tree Soda · AU 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Fever Tree Soda · AU 500ml is $5.99 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.99 at IGA.