Ortiz Tuna in Olive Oil — 112g

As of 29 Sept 2026, Ortiz Tuna in Olive Oil 112g is cheapest at Woolworths at $8.00 ($7.14/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $8.00 at Woolworths (29 Sept); highest: $8.00 — currently $8.00 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$8.00
Average
$8.00
Highest
$8.00
Lowest ever
$8.00 · Sep '26
Highest ever
$8.00 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ortiz

    OrtizCheapest

    Ortiz Tuna in Olive Oil · 112g

    $7.14/100g$8.00Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Ortiz

    OrtizCheapest

    Ortiz Tuna in Olive Oil · 112g

    $7.14/100g$8.00Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Ortiz

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Ortiz Tuna in Olive Oil 112g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $8.00 ($7.14/100 g).
What is the unit price of Ortiz Tuna in Olive Oil 112g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $7.14/100g.
What is the lowest price ever for Ortiz Tuna in Olive Oil 112g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ortiz Tuna in Olive Oil 112g is $8.00 at Woolworths (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $8.00 at Woolworths.