Woolworths Orange Juice With Pulp — 2L
As of 1 Oct 2026, Woolworths Orange Juice With Pulp 2L is cheapest at Woolworths at $5.50 ($2.75/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.80 at Woolworths (1 Oct); highest: $5.50 — currently $5.50 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.28/100ml
- Average
- $0.28/100ml
- Highest
- $0.28/100ml
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 2L | $5.50 | $0.28/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Woolworths | 500ml | $2.80 | $0.56/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Woolworths Orange Juice With Pulp 2L cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $5.50 ($2.75/1 L).
- What is the unit price of Woolworths Orange Juice With Pulp 2L?
- Priced per 100ml. Woolworths offers the best value at $0.28/100ml.
- What is the lowest price ever for Woolworths Orange Juice With Pulp 2L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Orange Juice With Pulp 2L is $2.80 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.50 at Woolworths.

