Double D Smart Sweets Sour Bears — 35g

As of 2 Oct 2026, Double D Smart Sweets Sour Bears 35g is cheapest at Coles at $1.80 ($5.14/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $1.80 at Coles (2 Oct); highest: $1.80 — currently $1.80 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.80
Average
$1.80
Highest
$1.80
Lowest ever
$1.80 · Oct '26
Highest ever
$1.80 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

16 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Double D

    Double DCheapest

    Smart Sweets Sour Bears · 35g

    $5.14/100g$1.80Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Double D

    Double DCheapest

    Smart Sweets Sour Bears · 35g

    $5.14/100g$1.80Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Double D

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Double D Smart Sweets Sour Bears 35g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.80 ($5.14/100 g).
What is the unit price of Double D Smart Sweets Sour Bears 35g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $5.14/100g.
What is the lowest price ever for Double D Smart Sweets Sour Bears 35g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Double D Smart Sweets Sour Bears 35g is $1.80 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $1.80 at Coles.

Categories